.:
3.Sezonun İlk Toplantısı   |   2018-10-01

Samsun Genç İş Adamları Derneği (SAMGİAD) 3. sezonun ilk toplantısı Yelken Kulüp’te gerçekleştirdi Toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır ve Samsun Uğur Okulları Genel Müdürü Davut Numanoğlu da katıldı. 

ÖNEMLİ ADIMLAR ATACAĞIZ

Toplantının açılış konuşmasında yerli ve milli üretimin önemine dikkat çeken Başkanımız Syn. Savaş GÖMEÇ, “Yeni dönemin ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Şahin bey ile açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin gündemi her gün hızlı bir şekilde değişiyor. Bizler bu gündemi yakalamak zorundayız. Bu anlamda bu yıl ki sloganımız ve üzerinde duracağımız en önemli konulardan birisi yerli ve milli üretim. Yerli ve milli üretim noktasında biz SAMGİAD ve TÜGİK olarak müteşebbis hareket etmenin önemini her zaman vurguladık. Ülkemizde daha fazla yerli ve milli üretim noktasında yol kat edilecek projelere imzalar atmak üzereyiz. İnşallah el birliği ile çok daha iyi projelere de imzalar atacağız ve bununla ilgili çalışmalarımızı da sürdüreceğiz” diye konuştu.

YENİ PAZARLAR BULMALIYIZ

Sadece yerli ve milli üretimin yetmeyeceğini, yeni pazarların da bulunması gerektiğini kaydeden Başkanımız Syn. Savaş GÖMEÇ , “Sadece yerli ve milli üretim yapmaktan öteye gitmezsek, fazla bir yol kat edemeyiz. Yapmamız gereken, yerli ve milli üretim yapıp iç pazarı doyurduktan sonra yeni pazarlar bulmak. Ancak böyle artan döviz kurlarına karşı rahat bir nefes alabiliriz” şeklinde konuştu.

ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ

SAMGİAD’da bu sezon büyük projelere imza atmayı hedeflediklerini söyleyen Başkanımız Syn. Savaş GÖMEÇ, “SAMGİAD olarak güzel eğitim projelerine imza atacağız. Gümrük mevzuatları, yabancı dil geliştirme, dış ticaret eğitimleriyle ihracatımızı nasıl artırabileceğimizi ve ithalatımızı en akıllı yolla nasıl gerçekleştirebileceğimizi öğreneceğimiz, eğitim programlarıyla bir araya geleceğiz. Bu döneme enerji dolu başlamalıyız. Bizler zaman zaman tökezleyebiliriz ancak SAMGİAD ailesi olarak her zaman üyelerimizin yanındayız. Zor günler yaşayan herkese her zaman tam destek vermek ve şehirdeki tüm imkanları kullanmak için hazırız” dedi. 

TÜGİK İLE ÖZELSİN

TÜGİK ile özelsin projesiyle Türkiye’nin en önemli markalarıyla iş birliği yaptıklarını da ifade eden Başkanımız Syn. Savaş GÖMEÇ, bu proje ile SAMGİAD üyelerinin Türkiye’nin her yerinde hizmet alabileceğini kaydetti. Bu proje kapsamında Gömeç, üyeler için Samsun Uğur Okulları Genel Müdürü Davut Numanoğlu ile protokol imzaladı. Numanoğlu, SAMGİAD ile böyle bir protokol imzalamaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. 

SAMGİAD ÇOK BAŞARILI

Genç iş adamlarıyla bir arada olmaktan heyecan duyduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, “Günümüzde sivil toplum oldukça etkili. En önemlisi de bu cemiyetler içerisinde görev alan herkes kendisini birçok anlamda geliştirmiş oluyor. Benim hizmet anlayışımda da paylaşmak ve birlikte bir şeyleri ortaya koymak vardır. Bafra’da da yapmış olduğumuz çalışmalarda bu anlayışla hizmet ettik. Biz Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizden bu yana da aynı anlayış ile hizmet etmeye çalışıyoruz. SAMGİAD’ın da çalışmalarını yakından takip ediyor ve oldukça başarılı buluyoruz” diye konuştu.

YENİ ÜYELER

Konuşmaların ardından SAMGİAD ailesine katılan Volkan Tayinci ve Serdar Akın’a katılım belgesi verildi. 

Habere Ait Resimler

X

Toplumsal yaşamın vazgeçilmez unsuru olan sivil toplum örgütlenmesinin gücünü iş dünyası , ekonomik hayat ve sosyal sorumluluk paydasında en etkin şekilde kullanarak bireysel ve toplumsal faydalar üretmek idealinde 13 genç işadamının girişimiyle 2008 yılında kurulan SAMGIAD çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.
 Çiftlik Mah.Lise Cad.Topaloğlu Apt.No:48 Kat:2 İLKADIM / SAMSUN
  +90 362 230 90 85
  samgiad@samgiad.com
Copyrigt © 2017 Her Hakkı Saklıdır. Created By TD